۱۳۸۸ دی ۲۲, سه‌شنبه

ترور استاد دانشگاه حامی موسوی در قیطریه

کلمه:پس از ترور مشکوک شهید سید علی حبیبی موسوی، خواهرزاده مهندس موسوی در روز عاشورا، امروز برخی رسانه ها از ترور یک استاد متعهد دانشگاه تهران توسط ضد انقلاب خبر دادند.

به گزارش آینده، نوع خبررسانی جهت‌دار واحد مرکزی خبر، شبکه تلویزیونی عرب زبان العالم و شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان پرس تی وی و رسانه های حامی دولت به نحوی بود که این اقدام را یک ترور سیاسی علیه استادان حامی دولت جلوه دهند و یک سایت دیگر آن را شهادت دانشمند هسته‌ای خواند.

با این حال با بررسی لیست استادان حامی موسوی در انتخابات مشخص شدمسعود علی محمدی استاد متعهد فیزیک دانشگاه تهران، استاد فیزیک دانشگاه تهران از حامیان میرحسین موسوی در انتخابات بوده است.

وی از اولین نسل دکتراهای فیزیک داخل کشور بوده و دوره دکتری فیزیک داخل کشور به همت او و تعدادی دیگر از اساتید در اواخر دهه ۶۰ راه‌اندازی شد.

فارس در این زمینه نوشت: مسعود علی محمدی استاد متعهد فیزیک دانشگاه تهران صبح امروز در اقدام تروریستی کشته شد. بر اساس اطلاعات اولیه استاد محمدی هنگام خروج از منزلش در منطقه قیطریه تهران در انفجار یک بمب کنترل از راه دور کشته شد.

دستگاه‌های امنیتی و انتظامی بررسی این حادثه تروریستی و شناسایی عوامل آن را آغاز کرده‌اند.

بمب گذاری در سطل آشغال مقابل منزل این استاد فیزیک انجام شده بود.

امروز صبح واحد مرکزی خبر هم گزارش کرد که “یک استاد متعهد و انقلابی دانشگاه تهران” به نام مسعود محمدی “در اقدام تروریستی عناصر ضد انقلاب و استکبار به شهادت رسید.”

پیشتر شبکه تلویزیونی عرب زبان العالم و شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان پرس تی وی نیز گزارش کرده بودند که یک استاد دانشگاه تهران در انفجار بمب کنترل از راه دور در نزدیکی خانه خود در شمال تهران کشته شده است.

براساس این گزارش ها، مسعود محمدی، استاد دانشگاه تهران، پس از خروج از خانه خود در منطقه قیطریه در صدد سوار شدن بر موتور سیکلت خود بود که انفجاری روی داد و او را کشت.

ظاهرا بمب در موتور سیکلت جاسازی شده بود و با وسیله کنترل از راه دور منفجر شد.

با حضور کارشناسان نیروی انتظامی و نهادهای امنیتی، پیکر این استاد دانشگاه توسط آمبولانس به پزشکی قانونی منتقل شد.

گفتنی است در ماه‌های اخیر پس از قتل فرزند شهید سید مجتبی هاشمی که موضوعی ناشی از اختلافات خانوادگی بود و بعدا دادستانی برادرش را به عنوان قاتل معرفی کرد، رسانه های حامی دولت تلاش کردند آن را ترور سیاسی جلوه دهند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر