۱۳۸۸ دی ۲۸, دوشنبه

نشریه توقیف شده «همت» منتشر و مسوولان را دو دسته کرد

کلمه:تنها به فاصله کمتر از یک هفته از توقیف شماره جدید هفته نامه« همت»، یک نشریه دیگر با همان شکل و شمایل و محتوا امروز( دوشنبه) روی کیوسک های مطبوعاتی آمده است.

نشریه جدید که به نظر می رسد با دور زدن قانون، و با عنوان ویژه نامه موج اندیشه منتشر شده است، در روی جلد خود تصویر رهبر انقلاب را چاپ کرده به همراه تصویر چهره های برخی از مسئولان کشوری و لشکری و چهره های سیاسی و همچنین تصویری از راهپیمایی مردم در روز ۹ دی.

به گزارش فردا این ویژه نامه که بدون کوچکترین تغییر نسبت به هفته نامه همت منتشر شده،« امت امام خامنه ای» را به عنوان تیتر روی جلد خود نیز انتخاب کرده و بدین ترتیب رسما مسئولان و چهره های سیاسی و مذهبی کشور را به دو دسته تفکیک کرده که در یک سوی آن، رهبر انقلاب در صدر قرار دارد و در سوی دیگر هاشمی رفسنجانی.

از نکات جالب توجه این نشریه« همت ۲» اینکه برخی شخصیت ها که هفته گذشته در لیست یاران هاشمی بودند، حالا به سوی دیگر ماجرا آمده اند. آیت الله جوادی آملی و واعظ طبسی هستند.

همچنین برادران لاریجانی نیز به دو دسته تقسیم شده. علی رئیس مجلس در صف یاران هاشمی است و محمد جواد و صادق در صف دوم.

از نکات در خور توجه دیگر اینکه عمدتا چهره های منتقد دولت اعم از اصول گرا یا اصلاح طلب بر اساس این تقسیم بندی در حلقه یاران هاشمی قرار گرفته اند. با این حال چهره های نزدیک به رئیس جمهور همچون رحیم مشایی، سعید مرتضوی، محمد رضا رحیمی و مرحوم کردان نه در لیست اول قرار دارند و نه در لیست دوم.

از میان فرماندهان سپاه هم محسن رضایی متعلق به لیست هاشمی است و سردار جعفری در لیست دوم قرار گرفته و نکته جالب توجه اینکه سردار رحیم صفوی نیز در هیچ کدام از لیست ها دیده نمی شود.

از میان ورزشکاران هم حسین رضازاده، حمید سوریان و محمد مایلی کهن نامشان در لیست دوم آمده است.

موج اندیشه که همت ۲ را به عنوان ویژه نامه خود و به یاد شهید همت منتشر کرده، مجله هفتگی است که به صاحب امتیازی موسسه حفظ و بسط ارزش ها دور جدید انتشار خود را از آذر ماه شروع کرده و پوشش دهنده مواضع دولت است. موسسه مذکور همان موسسه ای است که نشریه توقیف شده همت هم به صاحب امتیازی آن منتشر شده بود.

از آنجا که به نظر می رسد تیم همت ۲ با هفته نامه همت یکی است و بخصوص رسما دو دستگی میان مسئولان ارشد نظام که همان ادعای رسانه ها و محافل ضد انقلاب است، را القا می کند، برخورد هر چه سریعتر مسئولان مربوطه با این تیم ضروری به نظر می رسد.

گفتنی است سایت خبری جهان اعلام کرده بود رهبر معظم انقلاب ضمن ابراز رضایت از توقیف نشریه همت که به عده ای از مسئولان کشور اهانت کرده بود خواستار جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی شده بودند.

به گزارش «کلمه» در حالی نشریه جدید امروز بر روی دکه روزنامه فروشی ها قرار گرفت که چاپ دوم نشریه توقیف! شده همت نیز شنبه منتشر شده بود.و علی رغم توقیف بر روی دکه های روزنامه فروشی توزیع گردیده و جمع آوری نشد.

نشریه توقیف شده همت

نشریه جدید همت

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر