۱۳۸۸ بهمن ۱۰, شنبه

وزارت کشور پاسخ۱۲سئوال درباره تقلب را بلد نبود؟

کلمه:سایت احمد توکلی ،الف در گزارشی نوشت:وزارت کشور از پاسخگویی به ۱۲ سوال درباره انتخابات ریاست جمهوری ۸۸ طفره رفت.

در پی انتشار شایعات و ابهامات متعدد درباره سلامت انتخابات طی هفت ماه گذشته و به ویژه هفته‌های بعد از انتخابات، پایگاه اطلاع رسانی الف تابستان گذشته با جمع‌آوری ۲۵ سوال اصلی معترضان به نتیجه انتخابات، از وزارت کشور خواست پاسخ به این سوالات را ارایه و یکی از مسوولان برگزاری انتخابات را برای پاسخگویی به بینندگان اینترنت به عنوان «مهمان ویژه الف» معرفی کند.

روابط عمومی و مسوولان وزارت کشور، با مصلحت نداستن حضور در برنامه مهمان ویژه الف، پس از سه ماه پیگیری مکرر، پاسخ ۲۵ سوال طرح شده را تهیه و تاکید کردند الف اجازه ندارد این پاسخها را به عنوان «پاسخ وزارت کشور» منتشر کند.

در ۱۴ دی ماه ۸۸ و پس از درخواست‌های مکرر بینندگان، الف ابا انتشار فراخوانی از همه بینندگان اینترنت خواست پرسش‌ها و ابهامات خود درباره انتخابات ۸۸ را طرح کنند.

طی ۳سه هفته با کمک بینندگان، کارشناسان حقوقی و سخنگوی محترم شورای نگهبان پاسخ اکثر سوالات رسیده ارایه شد.

الف مدعی شده هدف از این فراخوان،‌ رفع شبهات و پاسخگویی به سوالات واقعی هموطنان منصف و منطقی بود، تلاش شد در انعکاس سوال‌ها، ملاحظات سیاسی ـ جناحی رعایت نشود و هر سوال منطقی و مستدلی که فاقد تهمت بی‌‌سند یا توهین باشد، منعکس شود.

از میان ۷۰ سوال منعکس شده، ۱۲ سوال زیر به مسوولان وزارت کشور مربوط می‌شد. به همین دلیل از ۲۰ دی‌ماه این سوالات برای دریافت پاسخهایشان برای وزارت کشور ارسال شد و پس از پیگیری‌های مکرر، بخش تحلیلی الف به این نتیجه رسید که وزارت کشور قصد ندارد به این سوال‌ها پاسخ دهد:

۱- لطفاً توضیح بدهید که چطور ممکن است در چند استان (مثلاً لرستان) در تعداد بسیار زیادی از صندوق ها (مثلاً بیش از ده درصد از کل صندوق های این استان) تعداد کل آرا مضرب صد بشود (۱۰۰، ۲۰۰، ۳۰۰ و غیره).

۲- چرا تعدادی از فعالین سیاسی (بخصوص مسئولان ستاد انتخاباتی موسوی) در همان ساعات و روزهای اولیه پس از انتخابات دستگیر شدند؟ با وجود اینکه اعتراضها هنوز تازه آغاز شده بود

۳- در طی ۱۲ مرحله اعلام آرا تنها در دو مرحله آخر شاهد اعلام آری باطله بودیم در حالی که طبق فیلم موجود و نیز مستنداتی که در همین سایت و دیگر سایت ها اشاره شد، در ۱۰ مرحله قبلی ارای مأخوذه اعلام شده بود و نمی توان گفت که اینها آرای صحیح بوده و چون آرای باطله کم بود پس بدان شاره نشده است.

لطفاً صریحاً بگویید چرا آرای باطله از همان اول اعلام نشد؟

۴- در مورد نرم افزار تجمیع آرا چطور؛ که گفته میشود در بیرون از وزارت کشور برنامه آن نوشته شده است در حالی که وزارت کشور توان نوشتن چنین برنامه ایی را داشت.

۵- در برخی مساجد که پایگاه بسیج هم هست ازافرادخواسته می شود که به فلانی رای بدهید و فلانی ضدولایت فقیه ومنافق است آیا این طریق تبلیغات خلاف وصییت امام خمینی (ره)نیست چراکه ایشان به (نیروهای نظامی) گفتند وارد احزاب نشوید آیا این یک کارحزبی نیست؟

۶- در آمار تفکیکی که بعدها منتشر شد، شبهات و اشکالات زیادی وجود داشت. فرضا منفی بودن تعداد آرای باطله در یکی از صندوق های استان لرستان. این موضوع را چگونه می توان توجیه کرد؟

۷- چرا وزارت کشور در صبح روز رای گیری اعلام کرد که نیازی به وارد کردن کد ملی رای دهندگان در سیستم نیست ؟ آیا امکان پاک کردن مهر شناسنامه ها وجود ندارد؟

۸- چرا وزارت کشور اصل ۴۰هزار فرم ۲۲ (صورتجلسه شمارش آرا صندوقها) را که مدعی است به امضای نمایندگان و ناظران موسوی رسیده، منتشر نمی کند و نمی گذارد روی سایت خودش تا خیال معترضین واقعی راحت شود و صف معترضین و آشوبگران جدا گردد؟

۹- شماره ردیف کاندیداها در حوزه های رای گیری بترتیب حروف الفباء بصورت:۱- احمدی نژاد ۲- رضائی ۳- کروبی ۴- موسوی بوداما کدهای اختصاصی برای آنها بصورت: ۴۴ – احمدی نژاد ۵۵ – رضائی ۶۶ – کروبی ۷۷ – موسوی بود که بر خلاف ردیفها که منطقی و درست است کدها با هیج منطقی سازگار نیست.اگر استفاده از اعداد دو رقمی مورد نظر بود منطقی ترین و صحیح ترین روش اختصاص کدها بصورت زیر است که باعث هیج اشتباه و سردرگمی نمی شود: ۱۱ – احمدی نژاد ۲۲- رضائی ۳۳ – کروبی ۴۴ – موسوی. منتظر جواب منطقی هستم

۱۰- آیا برای تجمع هواداران آقای احمدی نژاد در میدان ولیعصر در ۲۴خرداد که با تبلیغ رسانه های دولتی همراه بود و از تلویزیون زنده پخش شد، مجوز صادر شده بود؟ با توجه به لزوم درخواست تجمع یک هفته قبل، این درخواست چه زمانی و توسط چه کسی به وزارت کشور تسلیم شده بود؟

۱۱- نامه فرماندار فیروز‌آباد فارس به استانداری برای هزینه اعزام مستقبلین از آقای احمدی‌نژاد در سفر استانی ایشان در بهار ۸۸ به شیراز را چگونه توجیه می‌کنید؟ این هم سندش که همان روزها الف زده است: http://alef.ir/1388/content/view/49268/

پاسخ استانداری و وزارت کشور به این نامه چه بوده است؟ در فاصله ۲۰ روز مانده به تبلیغات رسمی انتخاباتی، آیا هزینه مستقبلین از نامزد انتخابات آتی و رئیس جمهور وقت از بیت المال پرداخت شده است؟ با تشکر از سایت الف که سوال من را منتشر می کند و برای پاسخش پیگیری می کند و نشان میدهد این سوال – جوابها، صوری و نمایشی نبوده.

۱۲- چرا آرای محسن رضائی از صبح تا بعدازظهر از۶۳۰ هزارتا به ۵۸۰ هزارتا کاهش پیدا کرد؟

اینم لینک سندش:http://www.rezaee.ir/fa/pages/?cid=8521

این سوالات در کنار سولات متعدد دیگری که از سوی کمیته صیانت از آرای ستاد مهندس موسوی و مهدی کروبی مطرح شد هیچ گاه پاسخ قانع کننده و در برخی موارد حتی پاسخی صرفا در حد ادعا هم نداشت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر